• Kategorie
  • Szukaj
  • 3DS Max

Plugin dla 3ds max do tworzenia scen z dużą ilościa obiektów
1199.00
szt.
3ds Max 2024 - 1 rok - Aplikacja do modelowania, animacji 3D, i wizualizacji firmy Autodesk
10412.00
szt.
Zestaw 3DS Max + V-Ray Solo - Projektuj i renderuj w 3D, osiągaj imponujące rezultaty.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
12521.00
szt.

3ds Max – opis programu

3ds Max to zaawansowany program do tworzenia grafiki trójwymiarowej, renderowania, animowania i modelowania 3D. Ogromne możliwości, które daje, sprawiają, że jest jednym z najpowszechniejszych programów wykorzystywanych przy pracy nad grami i filmami – doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykreowania wizualnie atrakcyjnych światów i postaci. Przy jego pomocy powstały takie dzieła, jak nominowana do Oscara animacja „Katedra”, fragmenty filmu „Władca Pierścieni” czy wirtualny świat w grze „Assassin’s Creed”. Korzystają z niego również inżynierowie, architekci, projektanci przemysłowi, a nawet agencje reklamowe – pozwala bowiem na wykonywanie zaawansowanych wizualizacji i profesjonalnych materiałów promocyjnych.

Program stworzyła firma Kinetix, która została następnie zakupiona przez Discreet, a ostatecznie wcielona do Autodesk. 3ds Max początkowo był przeznaczony dla systemu MS-DOS, najnowsze wersje programu (3ds Max 2017 i 3ds Max 2018) są natomiast w pełni dostosowane do środowiska Microsoft Windows.

Niemal nieograniczone możliwości 3ds Max

Program posiada wbudowany system do zaawansowanej animacji postaci dwunożnych (Character Studio), symulacji fizyki (w pierwszych wersjach reactor, który w wersji 2012 został zastąpiony przez MassFX), kontroli animacji za pośrednictwem diagramów oraz podstawowe narzędzia do modelowania w technice krzywymi NURBS. Umożliwia ponadto m.in.:tworzenie realistycznego zachowania płynów;

  • animowanie tłumu;
  • symulację słońca i sztucznego oświetlenia;
  • symulację zachowania tkanin i ubioru;
  • manipulowanie włosami i sierścią;
  • definiowanie skóry.

Pozwala także na przenoszenie materiałów z jednego programu do renderowania do innego oraz tworzenie pakietów materiałów. Jest kompatybilny z całym oprogramowaniem Autodesk, a zwłaszcza z AutoCAD’em. Zapewnia ponadto zgodność z niemal wszystkimi wiodącymi silnikami renderującymi, między innymi: V-Ray, NVIDIA Mental Ray, NVIDIA Iray, Arnold Render czy Maxwell Render.

Program 3ds Max posiada również rozbudowany system wtyczek, za pomocą których możliwe jest rozszerzenie możliwości programu i dostosowywanie funkcjonalności i interfejsu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jedynym ograniczeniem są więc w praktyce umiejętności, wiedza i kreatywność.

Wersja 3ds Max 2018 została ponadto wzbogacona o nowy silnik implementujący „Arnold Render”, który sprawia, że możliwości programu są jeszcze większe. Uproszczono również interfejs użytkownika, udoskonalono pasek narzędzi (który stał się w pełni modyfikowalny) , dodano funkcje Motion Path (pozwalającą na śledzenie animacji bezpośrednio w projekcie) i Blended Box Map (służącą do mieszania map).

3ds Max dla każdego

W związku z wysokim stopniem zaawansowania program jest skierowany przede wszystkim do profesjonalistów. Jednak również amatorzy (z pomocą internetowych poradników lub książek na temat tej aplikacji) osiągną dzięki 3ds Max zadowalające efekty. Bezpłatna wersja testowa jest dostępna przez 30 dni od pobrania.

Zachęcamy do zapoznania się z ceną programu 3ds Max i zakupu w naszym sklepie.