• Kategorie
 • Szukaj
 • Arcadia

ArCADia BIM 14 - Program działa w oparciu o technologie BIM. Nowoczesny program CAD do tworzenia dokumentacji dla branży budowlanej.
5904.00
szt.

ArCADia – opis programu

ArCADia to polski program CAD umożliwiający tworzenie dokumentacji 2D i 3D i zapisywanie jej w formacie DWG (z możliwością wyboru standardu pliku od 2,5 do DWG 2013), co oznacza pełną przenośność projektu do aplikacji CAD innych producentów. Program pozwala jednocześnie na pracę zgodnie z założeniami technologii BIM (Building Information Modeling), której celem jest zautomatyzowanie procesu realizacji inwestycji. Sprawia to, że ArCADia stanowi jedno z podstawowych narzędzi graficznych dla branży budowlanej. Szereg innowacyjnych rozwiązań zdecydowanie przyspiesza i ułatwia wykonywanie i prezentowanie projektów.

Na intuicyjność interfejsu wpływa szereg podobieństw do programu AutoCAD (m.in. tożsama linia komend i analogiczny sposób ich wywoływania), co umożliwia pracę w dobrze znanym przez projektantów środowisku. Jednocześnie program ArCADia łamie monopol firmy Autodesk na rynku programów CAD w Polsce – niższa cena sprawia, że ArCADia jest dostępna dla szerszego grona odbiorców.

ArCADia – możliwości programu

ArCADia posiada szereg funkcjonalności ułatwiających tworzenie dokumentacji budowlanej, takich jak:

 • rysowanie ścian;
 • wstawianie drzwi i okien;
 • wykaz stolarki;
 • automatyczne wprowadzanie stropów;
 • automatyczne tworzenie pomieszczeń z zamkniętych obrysów i przypisywanie zapotrzebowania na sztuczne oświetlenie;
 • definiowanie schodów;
 • wprowadzanie kanałów kominowych;
 • wstępne aranżowanie wnętrza projektowanego budynku;
 • tworzenie modelu terenu na podstawie map cyfrowych;
 • wbudowany katalog materiałów budowlanych zgodnych z normami branżowymi.

Ponadto program pozwala na pracę we współrzędnych i wprowadzanie danych w oparciu o długości i kąty. Przy tworzeniu projektów można również wczytywać podkłady rastrowe i wprowadzać opisy z użyciem fontów TrueType lub SHX, wprowadzać bloki z innych dokumentów oraz w intuicyjny sposób drukować przygotowaną dokumentację. W projektach 3D program udostępnia opcje tworzenia renderów i pracy z teksturami czy światłem. Do bazowych funkcji programu ArCADia należy również narzędzie pozwalające zawrzeć w jednym dokumencie kilka projektów różnych instalacji.

ArCADia pozwala na zapis projektu do formatów: RTF, DOC, DOCX, TXT, PDF, a także eksport projektu do XML.

ITC – gwarancja jakości

Program ArCADia powstał na bazie kodu należącego do konsorcjum ITC (IntelliCAD Technology Consortium), zrzeszającego producentów oprogramowania CAD z całego świata. Zapewnia to nie tylko dostęp do najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych, lecz także możliwość ciągłej aktualizacji – zakup wersji ArCADia LT 10 pozwala na tanią aktualizację do wersji ArCADia 10 lub ArCADia Plus 10. Ściśle współpracuje również z programem ArCon – Wizualna Architektura – powszechnie stosowaną w Europie aplikacją do projektowania architektonicznego. Oznacza to, że użytkownicy programu ArCADia otrzymują możliwość rozszerzenia funkcjonalności aplikacji (np. o audyt energetyczny budynku) i nawiązania współpracy z innymi projektantami.

Program posiada również wsparcie dla platformy 64-bit, co gwarantuje wysoką wydajność.

Zachęcamy do zapoznania się z ceną programu ArCADia i zakupu w naszym sklepie.