Z radością ogłaszamy premierę SketchUp 2024, najnowszej odsłony jednego z najbardziej lubianych narzędzi do modelowania 3D na świecie! Ta wersja wprowadza szereg innowacji i ulepszeń, które zrewolucjonizują sposób, w jaki projektanci, architekci i kreatywni profesjonaliści przekształcają swoje pomysły w rzeczywistość.

SketchUp 2024 | Co Nowego?

Nowy silnik graficzny – silnik graficzny SketchUp 2024 został ulepszony! Nowy silnik wykorzystuje pojawiające się technologie sprzętowe i programowe, zapewniając znaczące ulepszenia w nawigacji po plikach i responsywności.

Okluzyjność otoczenia – Nowy styl wyglądu, który dodaje wizualne podkreślenie sposobu, w jaki krawędzie i powierzchnie oddziałują w twoich modelach, zapewniając głębię i realizm w SketchUp.

Trimble Connect i udostępnianie linków – SketchUp dla komputerów stacjonarnych teraz zawiera natywną integrację z Trimble Connect. Dzięki Trimble Connect możesz łatwo udostępnić link do wersji modelu tylko do odczytu i szybko uzyskać dostęp do swoich plików .skp na różnych urządzeniach.

Dodaj lokalizację – Nowa funkcja "dodaj lokalizację" upraszcza proces dodawania wysokiej jakości, dokładnego terenu, w tym zaktualizowany przepływ pracy, widoczną strzałkę północy i ulepszone opcje importu.

Ulepszenia importu i eksportu IFC – Importowanie plików IFC do SketchUp jest teraz szybsze i bardziej przewidywalne. Producent dokonał również wielu aktualizacji eksportu IFC-4, które pomagają utrzymać spójność danych i zoptymalizowane pliki, w tym opcję teselacji geometrii i wiele ulepszeń sposobu eksportowania twoich komponentów.

USDZ i gITF otwiera nowe możliwości zaawansowanych przepływów pracy wizualizacji i płynnych przejść do i z narzędzi do tworzenia cyfrowej zawartości zgodnych ze standardami branżowymi.

Siatka terenu w Scan Essentials – Nowe narzędzie Siatka terenu w Scan Essentials może szybko i łatwo przekształcić skan chmury punktów 3D w dokładną siatkę terenu opartą na czworobokach, którą możesz edytować i manipulować w SketchUp.

Okno dialogowe błędu rozszerzenia – Jeśli jedno z twoich rozszerzeń nie załaduje się podczas uruchamiania SketchUp, teraz zobaczysz nowe okno dialogowe błędu, które może pomóc ci określić, które rozszerzenie zawodzi, zaktualizować to rozszerzenie, jeśli jest dostępna aktualizacja, lub je odinstalować.

Ulepszenia modelowania – Różne ulepszenia modelowania w podstawowych narzędziach i funkcjach mają na celu zwiększenie produktywności i pomóc ci pozostać w swoim kreatywnym przepływie.

Importer Revit – Importer Revit w SketchUp jest teraz kompatybilny z Revit 2024.sketchup 2024


LayOut
LayOut bez wersji – Pliki LayOut od wersji 24.0 są teraz bezwersyjne. Oznacza to, że pliki utworzone w 2024 roku mogą być otwierane w obsługiwanych wersjach (do dwóch lat wstecz od aktualnej wersji) LayOut bez konieczności zapisywania ich do konkretnej wersji rocznej.

Wydajność – Nowa zakładka Wydajność w preferencjach wprowadza Tryb Szkicowy, który ma na celu pomoc w poprawie wydajności graficznej podczas pracy nad dokumentem. Ponadto, wypróbuj eksperymentalny silnik graficzny LayOut [Labs].

Okluzyjność otoczenia – Nowy styl wyglądu Okluzyjność otoczenia jest rozpoznawany i przekazywany w widokach LayOut dla bogatszej dokumentacji 2D.

Ulepszona inferencja – Blokowanie inferencji w LayOut jest teraz bardziej podobne do SketchUp. Dodatkowo, podczas pracy nad dokumentem, LayOut będzie ograniczał dostępne odniesienia podczas rysowania do elementów najbliższych ostatniemu kliknięciu myszy, co zwiększa responsywność podczas przesuwania i kopiowania elementów.

Etykiety nie skalowalne – Etykiety nie mają już uchwytów skalowania, ale pozostaną skalowalne, gdy są dołączone do geometrii LayOut lub SketchUp.

Ulepszenia eksportu – Podczas eksportowania dokumentu możesz teraz wybrać wiele zakresów stron naraz. Eksporty będą teraz zawierały nazwy stron obok nazwy pliku.