SketchUp to potężne oprogramowanie do projektowania 3D, które umożliwia użytkownikom tworzenie wspaniałych modeli architektonicznych, mebli, krajobrazów i wielu innych obiektów.

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i bogatej bibliotece zasobów, SketchUp jest popularnym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Zaprojektowany tak, aby był prosty w obsłudze, ten program oferuje szeroki zakres narzędzi i funkcji, które umożliwiają precyzyjne rysowanie, modyfikację i renderowanie trójwymiarowych projektów.

Niezależnie od tego, czy jesteś architektem, projektantem wnętrz, artystą CGI czy hobbystą, SketchUp zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby przekształcić swoje wizje w rzeczywistość.


sketchup


Kup licencję Sketchup

Sketchup Pro - 1 rok - subskrypcja czasowa (wersja polska)  KUP TERAZ
Sketchup Pro - 1 rok - subskrypcja czasowa (wersja angielska) KUP TERAZ
Sketchup Pro - 1 rok - subskrypcja czasowa (wersja polska z podręcznikiem) KUP TERAZ
Sketchup Pro - 1 rok - subskrypcja czasowa (wersja angielska z podręcznikiem) KUP TERAZCzy warto wybrać Sketchup?

Warto wybrać SketchUp z kilku powodów.

Po pierwsze, jest to bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie, które nie wymaga dużego doświadczenia w projektowaniu 3D. To sprawia, że jest idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Po drugie, SketchUp oferuje szeroki zakres narzędzi i funkcji, które umożliwiają precyzyjne modelowanie i tworzenie wspaniałych projektów np: wnętrz. Ponadto, program ten ma również rozbudowaną społeczność użytkowników, co oznacza, że ​​można znaleźć wiele materiałów edukacyjnych, samouczków i zasobów online, które pomogą w doskonaleniu umiejętności projektowych.

Wreszcie, SketchUp jest stosunkowo przystępny cenowo w porównaniu do innych profesjonalnych programów do projektowania 3D. W sumie, jeśli szukasz prostego, wszechstronnego i efektywnego narzędzia do tworzenia modeli 3D, SketchUp jest godnym polecenia wyborem.3D Warehouse - modele 3D za darmo

W 3D Warehouse znajdziesz tysiące modeli 3D do pobrania za darmo. 3D Warehouse to platforma online, która gromadzi ogromną bibliotekę gotowych modeli 3D, które można wykorzystać w swoich projektach. Znajdziesz tam modele architektoniczne, meble, pojazdy, rośliny, ludzi i wiele innych.

Dostęp do tych modeli jest bezpłatny i można je wykorzystać zarówno w celach komercyjnych, jak i niekomercyjnych. Dzięki 3D Warehouse można zaoszczędzić czas i wysiłek, korzystając z gotowych elementów do swoich projektów, co czyni go cennym źródłem zasobów dla użytkowników programu SketchUp.


3d warehouse sketchup

SketchUp Extension Warehouse - Wtyczki i pluginySketchUp Extension Warehouse sketchupe to platforma, na której można znaleźć szeroki wybór wtyczek (pluginów) do programu SketchUp. Wtyczki to dodatkowe narzędzia i funkcje, które rozszerzają możliwości programu i umożliwiają bardziej zaawansowane projektowanie i renderowanie.

Extension Warehouse oferuje różnorodne wtyczki stworzone zarówno przez zespół SketchUp, jak i przez niezależnych deweloperów. Można znaleźć tam wtyczki do tworzenia efektów wizualnych, analizy energetycznej, generowania raportów, automatyzacji zadań projektowych i wiele innych.

Każda wtyczka ma swoje recenzje i oceny użytkowników, co ułatwia wybór odpowiedniego dodatku. Wtyczki z Extension Warehouse pozwalają dostosować SketchUp do swoich indywidualnych potrzeb i usprawnić proces projektowania.


extension warehouse sketchup


Layout - Projektowanie, modelowanie Sketchup

SketchUp Layout jest narzędziem do tworzenia profesjonalnych dokumentów, takich jak rysunki techniczne, prezentacje, raporty i zestawienia, na podstawie modeli 3D stworzonych w programie SketchUp.

Layout integruje się bezpośrednio z SketchUp, umożliwiając łatwe przekształcanie modeli 3D w prace 2D o wysokiej jakości. Dzięki Layout można tworzyć plany podłóg, elewacje, przekroje, diagramy, perspektywy i wiele innych, dodając do nich teksty, wymiary, symbole, tabele i tekstury.

Program ten oferuje również zaawansowane narzędzia do zarządzania widokami i strukturą dokumentu, co pozwala na skuteczne organizowanie i prezentowanie projektu. Layout to potężne rozszerzenie funkcjonalności SketchUp, które ułatwia profesjonalne projektowanie 2D na podstawie modeli 3D.


layout sketchup

Program V-Ray do wizualizacji w SketchupV-Ray for SketchUp to zaawansowane oprogramowanie do renderowania i wizualizacji, które integruje się bezpośrednio z programem SketchUp. Jest to popularne narzędzie stosowane przez profesjonalistów w branży projektowej, architekturze i wizualizacji 3D. V-Ray umożliwia tworzenie foto-realistycznych renderów, które pomagają w lepszym zrozumieniu i prezentacji projektów.

Dzięki V-Ray dla SketchUp można kontrolować oświetlenie, materiały, tekstury, cienie, refleksy i inne aspekty sceny, co pozwala uzyskać wysoką jakość wizualną. Oprogramowanie oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak globalne oświetlenie, zaawansowane materiały, efekty postprodukcji, symulacje światła naturalnego, narzędzia do generowania rzeczywistych powierzchni i wiele więcej. Użytkownicy V-Ray mają również dostęp do rozległej biblioteki materiałów i gotowych ustawień, które znacznie ułatwiają proces renderowania.

V-Ray for SketchUp jest cenionym narzędziem w branży wizualizacji 3D, zapewniającym wysoką jakość renderingu i możliwość tworzenia realistycznych wizualizacji swoich projektów w programie SketchUp.Vray sketchup

Wymagania systemowe programu SketchupOto podstawowe wymagania systemowe dla programu SketchUp:

System operacyjny: Windows 11, Windows 10
Aby zainstalować i aktywować SketchUp oraz korzystać z niektórych funkcji, wymagane jest połączenie internetowe.
SketchUp Pro wymaga wersji 4.5.2 .NET Framework.

Rekomendowane sprzętowe wymagania:


Procesor o częstotliwości 2 GHz lub wyższej.
Karta graficzna dedykowana, tak jak AMD lub NVIDIA z aktualnej generacji.
8 GB RAM lub więcej.
2 GB dostępnego miejsca na dysku twardym.
Karta graficzna 3D klasy z 1 GB pamięci lub wyższa i wsparciem dla akceleracji sprzętowej.

Mac

Mac OS 13+ (Ventura), 12+ (Monterey) and 11+ (Big Sur).