W roku 2019 producent przygotowując najnowszą wersję Sketchup spędził dużo czasu na analizie potrzeb użytkowników.
Efektem tego jest kilka świetnych usprawnień w SketchUp 2020.

Narzędzie Outliner

Zmiana organizacji w modelu Outliner. Aby poprawić jakość pracy na modelu, nie trzeba już tworzyć warstw na warstwach. Zarządzanie i organizacja modelu bezpośrednio w aplikacji Outliner. Użyj przyjaznej ikony oka, aby przełączać się pomiędzy głównymi sekcjami modelu, takimi jak główne plany i meble.

Nowe uchwyty na obiekcie.

Po złapaniu punktu w obiekcie, który jest przysłonięty (np. Narożnik z tyłu lub punkt środkowy) i zaczniesz go przesuwać, to twój obiekt automatycznie przejdzie w stan przeźroczysty, gdy coś w twoim modelu zakłóci poruszany obiekt. Działa to zarówno z narzędziem Obróć, jak i narzędziem Przesuń. Nie wierz nam na słowo: zacznij ustawiać obiekty w trudno dostępnych miejscach, aby zobaczyć, co się stanie!

Skuteczniejsza kontrola nad ukrytymi elementami.

Można zauważyć, że w rozwijanym menu oddzieliliśmy ukryte obiekty od ukrytej geometrii. Jak to wpłynie na procę nad projektami? Daje to możliwość lepszego zarządzania ukrytą geometrią i ukrytymi obiektami w celu jeszcze łatwiejszego modelowania. Załóżmy na przykład, że chcesz edytować ukryte krawędzie w krajobrazie lub wygładzonej powierzchni, ale nadal chcesz ukryć obiekty znajdujące się w pobliżu (takie jak drzewa, krzaki lub budynek) ... cóż, możesz to zrobić teraz !Aktualizacje Słownika SketchUp

 

Mamy kilka uaktualnień do konwencji nazewnictwa, których używamy, mówiąc o SketchUp. To nie zmieni twojego sposobu pracy... ale chcielibyśmy się upewnić, że wiesz, że teraz kilka rzeczy nazwiemy inaczej.


LayOut 2020: kontrola dokumentacjiBardzo ważna jest pełna kontrola nad dokumentacją! W najnowszej wersji LayOut skupiliśmy się na poprawie interakcji między SketchUp i LayOut, aby zaoszczędzić Twój czas i energię. Oznacza to, że nie trzeba już każdorazowo przechodzić między programami i aktualizować sceny w SketchUp, aby rysunek wyszedł dobrze. Teraz masz więcej możliwości edycji bezpośrednio w LayOut.

Przenieś dokumenty LayOut na wyższy poziom dzięki różnym modelom i widokom. Jeśli masz jeden model SketchUp, który istnieje w kilku polach roboczych, możesz teraz połączyć tylko jedno z tych pól z innym modelem SketchUp. Wcześniej trzeba było usunąć to pole robocze, wstawić nowy model SKP oraz zresetować wszystkie ustawienia skali i rozmiar pola.

Skorzystaj już dziś ze Sketchup Pro 2020

 

Popularny program Sketchup cena jego uzależniona jest od wyboru wersji językowej i rodzaju licencji. Poniżej linki do poszczególnych wersji. Sprawdź i wybierz odpowiednią wersje dla siebie. 


Sketchup 2020 - wersja polska

Sketchup 2020 - wersja angielska