Jaki render do Sketchup Pro ?


SketchUp to znany i ceniony w branży program do modelowania 3D, który może być wykorzystany do projektowania modeli, budynków w 3D, mebli do domu, stoisk wystawowych, lub innych obiektów.

Tworzenie fotorealistycznych renderingów za pomocą SketchUp


Kiedy projektujesz modele w SketchUp Pro, pojawia się on jako prosty rysunek, który może pokazywać kolory i teksturę materiału. Wielu projektantów chce, aby ich modele wyglądały fotorealistycznie, a do tego potrzebne jest oprogramowanie renderujące.
Aby renderować w programie SketchUp i zobaczyć model jako fotorealistyczny obraz o wysokiej rozdzielczości, trzeba pobrać i zainstalować oprogramowanie do renderingu w SketchUp. Będziesz zaskoczony reakcjami klientów, kiedy pokażesz im render swoich projektów 3D z oświetleniem, cieniami i odbiciami zapewniającymi głębię i realizm. Te trzy atrybuty mogą być jednymi z najprostszych do zaimplementowania z odpowiednim silnikiem renderującym
.
sketchup lumion

Przykład z programu Sketchup i Lumion 

Co należy wziąć pod uwagę wybierając oprogramowanie renderujące dla SketchUp Pro ?

Ile czasu chcę poświęcić na naukę programu.

Niektóre narzędzia są bardzo złożone z wieloma opcjami i zajmują dużo czasu na naukę, a inne są bardzo łatwe w użyciu, gdzie nawet początkujący może tworzyć wysokiej jakości obrazy, takie jak te, które widzisz na tej stronie za pomocą kilku kliknięć.

Ile chcę się wydać.


Istnieją darmowe narzędzia, ale efekt końcowy w większości nie jest zadowalający.
Szybkość renderowania jest czymś, co należy określić, czy jest to priorytet. Wiele osób wykonuje tylko kilka renderingów miesięcznie, więc szybkość nie jest najważniejsza.