V-Ray Sketchup - Aktywacja i instalacja programu

2018-11-14 11:39:00
V-Ray Sketchup - Aktywacja i instalacja programu

Aktywacja programu V-Ray NEXT dla SketchUp:

W celu aktywacji programu V-Ray dla SketchUp:


1. Pobierz odpowiedni plik instalacyjny, który znajduje się w dziale Download na stronie producenta programu chaosgroup.com. Pobieranie plików wymaga logowania danymi przypisanymi do licencji programu. Login oraz link do ustawienia hasła zostały wysłane na Twój adres mailowy przy zakupie programu V-Ray. Jeżeli nie możesz ich odnaleźć skorzystaj z opcji zresetowania hasła dostępnej podczas logowania.

2. Uruchom plik instalacyjny programu V-Ray Next dla SketchUp i postępuj zgodnie z instrukcjami instalatora. Jeżeli posiadasz jedną z wcześniejszych wersji programu V-Ray, to nie musisz jej usuwać, instalator zrobi to za Ciebie.

3. Po zainstalowaniu programu V-Ray, otworzy się przeglądarka internetowa. Jeżeli tak się nie stanie to uruchom ją ręcznie i wprowadź adres http://localhost:30304.

4. Wpisz login oraz hasło do swojego panelu klienta. Krok ten może zostać pominięty jeżeli przeglądarka internetowa pamięta ostatnie logowanie na stronie www.chaosgroup.com.

5. Upewnij się czy przy pozycji Online Licensing widnieje zielony kwadrat. Oznacza on, że Twój serwer licencji jest aktywny. Jeżeli tak się nie stało, to uruchom Online Licensing klikając w niego.

6. Uruchom program SketchUp Pro. Jeżeli komputer ma dostęp do internetu to V-Ray powinien działać bez problemów.

Autor:Administrator Sklepu