SketchUp, który lubisz, nowy sposób na kupno...


Dziś producent ogłosił dużą zmianę w sposobie zakupu produktów SketchUp. Jest to ważna zmiana w sposobie działania firmy, która pozwala na dalsze wspieranie, rozwój oraz ulepszanie SketchUp.

SketchUp zawsze miał być dostępny dla wszystkich... i nadal nim jest.

Producent podjął decyzję o zaprzestaniu sprzedaży klasycznych wieczystych licencji oraz planów odnowienia licencji i wsparcia technicznego po 4 listopada 2020 roku.

Jeśli posiadasz klasyczną wieczystą licencję Sketchup, będziesz mógł korzystać z najnowszej wersji, którą posiadasz, bezterminowo. Ponadto, jeśli chcesz zaktualizować swoją licencję, możesz to zrobić do 3.11.2020 roku włączni.SKETCHUP - PORÓWNANIE WERSJI

sketchup pro porównanie wersji
Dużo osób ma pytania związane ze zmianami w sposobie licencjonowania, które zostaną wprowadzone od listopada 2020.

Postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze z nich.

 Czy licencja wieczysta na Sketchup Pro którą mam kupioną przestanie działać po 2 listopadzie 2020 roku?Nie. Licencja Sketchup Pro ( wieczysta), będzie nadal działać po 3.11.2020, właściciel takiej licencji będzie miał pełną możliwość korzystania z produktu. Trzeba tylko pamiętać, że nie będzie można wykupić przedłużenia / odnowienia Support & Maintenance. W każdej chwili można przejść na subskrypcję czasową Sketchup.

 
Czy mogę wykupić Support & Maintenance ?


Tak. Wsparcie Support & Maintenance można zakupić do 30.10.2020

W jaki sposób będzie można kupić licencję Sketchup Pro po 2.11.2020 ?Licencję Sketchup po 2.11.2020 można zakupić w ramach subskrypcji czasowej
Co w przypadku jeżeli mój Support & Maintenance wygaśnie po 3.11.2020 ?

Licencja wieczysta na Sketchup dalej jest aktywna i można na niej pracować. Jeżeli chcesz otrzymać aktualizację produktu, poprawki błędów oraz wsparcie techniczne trzeba przejść na subskrypcje czasową.
Czy można pracować na licencji wieczystej ( klasycznej) i subskrypcji na tym samym komputerze?


Tak, można pracować na licencji klasycznej i subskrypcji czasowej.