SketchUp, popularne oprogramowanie do modelowania 3D, posiada różne wersje dostępne dla użytkowników na różnych poziomach. Dwoma z nich są SketchUp Make i SketchUp Free. Każda z nich ma swoje unikalne cechy i korzyści. W tym artykule dokonamy porównania między SketchUp Make i SketchUp Free.

sketchup make, sketchup free

SketchUp Make: Darmowe oprogramowanie do modelowania 3D

SketchUp Make jest darmową wersją SketchUp PL dostępną dla użytkowników domowych i hobbystów. Użytkownicy mogą korzystać z wielu funkcji programu, takich jak rysowanie 2D, modelowanie 3D, tworzenie tekstur i oświetlenie. Jednak SketchUp Make ma pewne ograniczenia, które mogą nie pasować do bardziej zaawansowanych projektów.

Funkcje SketchUp Make

SketchUp Make oferuje szereg funkcji, które pozwalają użytkownikom tworzyć detaliczne modele 3D. Obejmują one:

  1. Proste narzędzia do rysowania i modelowania
  2. Biblioteka tekstur i materiałów
  3. Narzędzia do organizacji i zarządzania modelami
  4. Możliwość importowania i eksportowania różnych formatów plików

SketchUp Free: Chmura i łatwość dostępu

SketchUp Free to najnowsza oferta SketchUp, które jest dostępne online jako aplikacja webowa. Jest to najprostsza wersja SketchUp, ale oferuje niektóre z podstawowych narzędzi, które są dostępne w wersji Make.

Zalety SketchUp Free

  1. Dostępność online: SketchUp Free działa na różnych platformach, takich jak komputery stacjonarne, laptopy, tablety i smartfony. Można go używać z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

  2. Intuicyjny interfejs: SketchUp Free ma prosty i intuicyjny interfejs, który jest łatwy do nauczenia się, nawet dla początkujących.

  3. Zgodność z innymi produktami SketchUp: SketchUp Free umożliwia importowanie i eksportowanie plików z innych produktów SketchUp, co umożliwia łatwe przenoszenie projektów między różnymi wersjami.


Podsumowanie: SketchUp Make vs SketchUp Free

Obie wersje SketchUp oferują różne funkcje, które są przydatne dla różnych użytkowników. SketchUp Make jest doskonałym wyborem dla hobbystów i domowych użytkowników, którzy potrzebują więcej funkcji i narzędzi do tworzenia skomplikowanych projektów.

Z drugiej strony, SketchUp Free jest łatwy w użyciu i dostępny z dowolnego urządzenia


Sprawdź inne wpisy:


Premiera nowej wersji - ZWCAD 2024


PRO100 - Program do Projektowania Wnętrz Online