Jeśli szukasz programu do projektowania ogrodu, jednym z najpopularniejszych obecnie jest SketchUp. Jest to program ogólnego przeznaczenia do projektowania 3D, który oferuje szerokie możliwości projektowania ogrodów i terenów zielonych.

Możesz w nim tworzyć modele 3D zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów, takich jak rośliny, meble ogrodowe, altany czy oczka wodne. Program oferuje także narzędzia do tworzenia rzutów i wizualizacji, co pozwala na lepsze zrozumienie tego, jak będzie wyglądał projektowany ogród.

Darmowy program do projektowania


Innym popularnym programem do projektowania ogrodów jest Sweet Home 3D. Jest to darmowy program dostępny dla systemów Windows, Linux i Mac, który umożliwia tworzenie rzutów i wizualizacji ogrodów w trójwymiarowym środowisku. Możesz w nim dodawać różne elementy, takie jak rośliny, meble ogrodowe, oczka wodne czy elementy małej architektury, a także dobierać kolory i materiały do poszczególnych elementów. Program posiada także bibliotekę gotowych obiektów, co ułatwia projektowanie.


Zaawansowane programy do projektowania ogrodówJeśli szukasz bardziej zaawansowanego programu do projektowania ogrodów, możesz zainteresować się Landscape Professional. Jest to program dedykowany projektowaniu ogrodów i terenów zielonych, który oferuje szerokie możliwości tworzenia projektów 3D. Możesz w nim dodawać różne elementy, takie jak rośliny, drzewa, krzewy, a także elementy małej architektury, takie jak altany czy oczka wodne. Program oferuje także narzędzia do tworzenia rzutów i wizualizacji, co pozwala na lepsze zrozumienie tego, jak będzie wyglądał projektowany ogród.