Na co pozwala oprogramowanie do renderowania Lumion?

Każdy architekt i projektant może dziś wykonywać dla swoich klientów nowoczesne wizualizacje 3D. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu oprogramowania do renderowania, takiego jak np. Lumion. Pozwala ono tworzyć w błyskawicznym czasie efektowne ujęcia, panoramy i materiały video.

Czym wyróżnia się program do renderowania Lumion?

Oprogramowanie Lumion pozwala na szybkie tworzenie wizualizacji nawet tym użytkownikom, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z jakimikolwiek programami do renderowania. Aby korzystać z jego podstawowych funkcjonalności, nie jest konieczne żadne specjalistyczne szkolenie. Renderowanie może odbywać się w trybie rzeczywistym w interaktywny sposób, co umożliwia zastosowanie wtyczki LiveSync. Dzięki temu użytkownik na bieżąco kontroluje efekty swoich prac i wprowadza do projektu niezbędne poprawki. Możliwe jest również wykonywanie statycznych ujęć.

Architekt korzystający z programu Lumion może w efektowny sposób ożywić własny projekt 3D oraz osadzić go w rzeczywistym otoczeniu – z oddaniem najdrobniejszych szczegółów. Każdy model można wzbogacić o różnego rodzaju elementy, takie jak np. drzewa, meble, ludzie, krzewy, kwiaty, lasy, zbiorniki wodne, samochody czy budynki. W sumie istnieje możliwość korzystania z bazy przeszło 5000 obiektów. Lumion sprawdza się doskonale do wizualizacji różnego typu otwartych przestrzeni, takich jak m.in. balkony, tarasy czy ogrody.

Użytkownik oprogramowania Lumion może korzystać z wielu przydatnych narzędzi, pozwalających budować scenę oraz nadawać wizualizacji zdumiewający efekt – np. poprzez ukazanie gry cieni oraz wpływu światła.