Lumion 10 - Wzbogać swoje projekty 3D o coś więcej ...Dzięki intuicyjnym narzędziom i efektom renderingu, Lumion 10 ułatwia odkrywanie piękna Twojego projektu i tworzenie atrakcyjnych zdjęć, filmów i panoram 360.

Lumion 10 to oprogramowanie renderujące 3D stworzone specjalnie dla architektów i projektantów. Jeśli posiadasz model 3D swojego projektu, Lumion może pomóc Ci szybko ożywić go i pokazać w bardzo szczegółowym, porywającym środowisku.
Bez względu na to, jak chcesz przekazać piękno swojego projektu, Lumion 10 może pomóc Ci to zrobić samemu, szybko i bez specjalistycznego szkolenia.Lumion jest w pełni kompatybilny z:

Sketchup provectorworks
 
revitallplan
 
rhinoarchicad
 
 
aulocad architecture
lumion 10

Co nowego w Lumion 10Podgląd renderu w wysokiej jakości (WIDEO)Odkryj piękno swojego projektu, zanim go wykonasz.
Najnowszy, o wysokiej jakości podgląd projektu pozwala na wyświetlenie go w najwyższej możliwej jakości, zanim jeszcze go wyrenderujesz. Możesz zobaczyć, w jaki sposób efekty w trybie zdjęć, filmów lub panoramy wpłyną na końcowy efekt renderowania, zwiększając tym samym pewność co do wyniku i oszczędzając czas na wprowadzanie zmian w oświetleniu, cieniach, materiałach i ustawieniach aparatu.


Bardziej szczegółowa natura* (tylko w Pro) (WIDEO)
62 nowe modele szczegółowej natury w Lumion 10: piękne drzewa i rośliny 3D dostępne w bibliotece Lumion.

Takie obiekty ożywią i urozmaicą Twój projekt, pomogą Ci dostrzec ruszające się liście na wietrze lub chropowatą korę. Ustaw jeden z nich na głównym planie, tak aby każdy mógł zobaczyć, jak komponuje się Twój projekt, w realistycznym otoczeniu.

Mapowanie (WIDEO)Z mapowaniem w 167 materiałach w wersji Lumion 10, Twoi klienci będą mogli poczuć słoje drewna, chropowatość cegieł lub wypukłość kamieni.


Realistyczne nocne niebo (tylko Pro) (WIDEO)
Spoglądając w górę na nocne niebo i jego tysiące olśniewających gwiazd, łatwo jest poczuć niezwykłość i piękno swojego otoczenia. Jest to odczucie, dzięki któremu chcieliśmy pomóc architektom w tworzeniu, pokazując ich projekty, a teraz jesteśmy zachwyceni, że w Lumion 10 Pro możemy wprowadzić 5 nowych rozwiązań realistycznego nieba w nocy.
W jednej chwili możesz umieścić swój obiekt lub dom pod przejrzystym, rozgwieżdżonym niebem lub cudownym pięknem drogi mlecznej.
Zorza polarna (tylko Pro) (WIDEO)

To uczta dla oczu, ponieważ delikatnie unosi się nad Twoim projektem, a jeśli kiedykolwiek widziałeś ją w prawdziwym życiu, znasz wrażenie, jakie wywołuje.
Teraz, w Lumion 10 Pro, możesz dodać artystyczny charakter swoim renderom, pokazując swoje projekty w otoczeniu pięknej zorzy.

Dopasowywanie zdjęć  (tylko Pro) (WIDEO)


Dopasowywanie zdjęć jest dostępne w Lumion 10 Pro. Teraz możesz umieścić swój model 3D w rzeczywistym środowisku. Natychmiast pokaż swój projekt w środku przyszłej np: okolicy mieszkalnej. Przechwytuj oszałamiające, realistyczne lokalizacje i dopasuj je do swojego modelu za pomocą kilku kliknięć.


Mapy wysokości dla OSM (tylko Pro) (WIDEO)Czy kiedykolwiek chciałeś przenieść majestat gór bezpośrednio do edytora sceny Lumion? A może chciałbyś pokazać swój projekt w malowniczym krajobrazie wzgórz.

Prawdziwe wzniesienia są teraz w zasięgu ręki w Lumionie 10. Z nowymi mapami wysokości dla OSM, możesz odtworzyć rzeczywiste wysokości otaczające Twój projekt, od małych, stopniowych wzniesień do górskich szczytów.

Style artystyczne* (WIDEO)


Połącz sztukę i architekturę. Stwórz artystyczne, impresjonistyczne obrazy swoich projektów. Do powieszenia na ścianie. Do włączenia do portfolio Twojej firmy. Albo po prostu dla zabawy.


*Wymagane minimum 16 GB pamięci systemowej


364 nowe obiekty w bibliotece zasobów (tylko Pro)* (WIDEO)


Architektura jest uważana przez niektórych za połączenie pomiędzy człowieczeństwem, a budowaną przestrzenią. Teraz, dzięki 364 nowym obiektom w Lumion 10 Pro (i 104 obiektom odblokowanym w Lumion Normal), możesz sprawić, że zbudowane przestrzenie ożyją. Pokaż swoją wizję wnętrz z nowymi siedzeniami, stołami i modelami kuchennymi.
Zaprezentuj ruch i relacje społeczne animowanych postaci w wysokiej jakości. Twórz fascynujące, oszałamiające wizualnie środowisko dzięki szczegółowym i naturalnym modelom.

Nowe obiekty w Lumion 10 Pro obejmują:


62 obiekty przyrodnicze o drobnych szczegółach, w tym rośliny i drzewa
11 pojazdów, w tym samochody sportowe i SUV-y.
180 przedmiotów wyposażenia wnętrza, w tym siedzenia, kuchnia, stoły i więcej
30 wysokiej jakości animowanych ludzi 3D, w tym mężczyźni, kobiety, osoby starsze, rowerzyści i inne osoby.
81 obiektów zewnętrznych, w tym budynki, meble i oświetlenie
...i kilka innych.Nowe materiały (WIDEO)


Wraz z mapą przemieszczeń, która została dodana do 133 aktualnych materiałów, można znaleźć 34 nowe, niezwykle realistyczne materiały, w tym glebę, skały i inne materiały zewnętrzne. Teraz masz więcej opcji, gdy pokazujesz zewnętrzne spojrzenie na swój projekt w otoczeniu urzekającej, ładnej scenerii zewnętrznej.


Rozmieszczanie obiektów ( pędzlem) (WIDEO)

Potrzebujesz szybkiego krajobrazu naturalnego?
Dzięki nowemu narzędziu do rozmieszczania w Lumionie 10, wystarczy przeciągnąć myszką jak pędzlem po obszarze, aby umieścić w scenie setki obiektów przyrodniczych.
Jak malowanie na kartce papieru, rozrzucaj po całym terenie drzewa, skały i krzewy, aby nadać poczucie naturalności w Twoim projekcie architektonicznym.

Biblioteka materiałów niestandardowych (WIDEO)


Preferowane przez Ciebie materiały są teraz dostępne z jednego dogodnego źródłaPrzycinanie krajobrazu (WIDEO)


Piwnice, baseny i inne. Kiedy tylko Twój projekt ma część " podziemną", która wymaga wizualizacji, nowe narzędzie do wycinania krajobrazu może natychmiast wyciąć dowolny otwór w krajobrazie edytora Lumion. Wystarczy, że umieścisz narzędzie do krajobrazu nad obszarem, który chcesz usunąć i utworzysz wycięcie na górnej powierzchni, aby dopasować go do elementów modelu 3D.

Łatwa kontrola włączania/wyłączania klipów filmowych (WIDEO)

Nakręcenie ładnego filmu to coś więcej niż tylko wyznaczenie ścieżki filmowej - to także kontrola prędkości kamery i prowadzenie oczu widza w celu podziwiania szczegółów projektu.Ulepszony import DWG


Czy importujesz pliki DWG do Lumiona ? W przeszłości importer plików DWG To Lumion Bridge był niezawodnym narzędziem, gdy trzeba było wprowadzić pliki DWG do sceny Lumion.
Wraz z wydaniem Lumion 10, nie potrzebujesz już pluginu DWG To Lumion Bridge. Zaktualizowany import DWG jest teraz zintegrowany z Lumion 10 z ulepszoną obsługą importu plików .dwg i .dxf oraz automatyczną konwersją materiałów o nazwach "szkło" i "woda".