Pliki PDF są jednymi z najbardziej popularnych formatów plików na świecie, gdy chodzi o dokumenty elektroniczne.

Ze względu na ich bezpieczeństwo i uniwersalność, pliki PDF są powszechnie wykorzystywane w biznesie, szkolnictwie i administracji publicznej. Wiele osób potrzebuje jednak programów do edycji plików PDF, aby dostosować je do swoich potrzeb. W tym artykule przedstawimy trzy najlepsze programy do edycji plików PDF: PDF-XChange, Foxit PDF i Nitro PDF.

PDF-XChange


PDF-XChange to program do edycji plików PDF, który oferuje wiele funkcji. Jednym z głównych atutów tego programu jest jego niski koszt w porównaniu do innych programów tego typu.

PDF-XChange oferuje szereg funkcji, w tym możliwość dodawania adnotacji, przypisów, haseł, zaznaczeń, linii, prostokątów i innych kształtów. Użytkownik może również edytować tekst, dodawać obrazy i linie prostokątne, zmieniać rozmiar, kolor i styl czcionki oraz wstawiać pola formularzy i pola wyboru.

programy do edycji plików PDF


Foxit PDF


Foxit PDF to program do edycji plików PDF, który jest wyposażony w wiele funkcji, takich jak możliwość dodawania adnotacji, przypisów, haseł, zaznaczeń, linii, prostokątów i innych kształtów.

Program umożliwia również edycję tekstu, w tym dodawanie, usuwanie i formatowanie tekstu, zmianę rozmiaru i koloru czcionki oraz dodawanie obrazów i linków.

Foxit PDF oferuje również zaawansowane funkcje, takie jak OCR, dzięki czemu użytkownik może przekonwertować skanowane dokumenty PDF na edytowalny tekst.


Nitro PDF


Nitro PDF to program do edycji plików PDF, który oferuje zaawansowane funkcje, takie jak możliwość konwersji plików PDF na formaty Microsoft Office, takie jak Word, Excel i PowerPoint.

Nitro PDF oferuje również szereg funkcji edycji, takich jak możliwość dodawania adnotacji, przypisów, haseł, zaznaczeń, linii, prostokątów i innych kształtów. Program umożliwia również edycję tekstu, w tym dodawanie, usuwanie i formatowanie tekstu, zmianę rozmiaru i koloru czcionki oraz dodawanie obrazów i linków.


Podsumowanie


PDF-XChange, Foxit PDF i Nitro PDF to trzy najlepsze programy do edycji plików PDF, które oferują szereg funkcji i możliwości. Każdy z nich ma swoje unikalne funkcje, ale wszystkie są łatwe w użyciu i oferują w pełni funkcjonalne narzędzia do edycji plików PDF.

Przy wyborze między tymi programami należy rozważyć ich indywidualne funkcje i potrzeby użytkownika. Dla osób, które potrzebują programu z podstawowymi funkcjami edycji i nie chcą wydawać dużo pieniędzy, PDF-XChange może być idealnym wyborem.

Dla użytkowników, którzy potrzebują zaawansowanych funkcji, takich jak OCR i konwersja do formatów Microsoft Office, Nitro PDF może być najlepszym wyborem. Foxit PDF oferuje również zaawansowane funkcje edycji, ale może być droższy niż PDF-XChange.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, który z tych programów jest najlepszy. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, a wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Warto również pamiętać, że istnieją również inne programy do edycji plików PDF, więc warto przeprowadzić badanie rynku i porównać różne opcje przed podjęciem ostatecznej decyzji.