Komunikat ten pojawia się, gdy program V-Ray nie widzi licencji. Aby zdiagnozować problem i w konsekwencji go naprawić, postępuj zgodnie z opisem poniżej.

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz adres  http://localhost:30304/ Gdy uruchomi się internetowy serwer licencji przejdź do kolejnego pkt. Jeżeli tak się nie dzieje to:
  • W przypadku komputerów z systemem Windows
   Wejdź do Menu start i uruchom aplikację Start Chaos online license server. Jeżeli po uruchomieniu aplikacji Start Chaos online license server adres http://localhost:30304/nadal nie włącza serwera licencji wówczas pobierz i przeinstaluj serwer licencji. Plik instalacyjny znajduje się na Twoim panelu klienta na stronie www.chaosgroup.com Do panelu klienta należy zalogować się wykorzystując login oraz hasło, które zostały wysłane na maila po zakupie programu V-Ray. Po zainstalowaniu serwera licencji rekomendujemy ponowne uruchomienie komputera. Otwórz stronę serwera licencji http://localhost:30304/
  • W przypadku komputerów z systemem Mac
   Pobierz i przeinstaluj serwer licencji. Plik instalacyjny znajduje się na Twoim panelu klienta na stronie www.chaosgroup.com Do panelu klienta należy zalogować się wykorzystując login oraz hasło, które zostały wysłane na maila po zakupie programu V-Ray. Po zainstalowaniu serwera licencji rekomendujemy ponowne uruchomienie komputera. Otwórz stronę serwera licencji http://localhost:30304/
 2. W przeglądarce internetowej powinna pojawić się strona jak niżej.
 3. Kliknij w Enable Online Licensing i wpisz login oraz hasło do swojego panelu klienta, na którym znajduje się licencja V-Ray. 
 4. Upewnij się czy przy pozycji Online Licensing widnieje zielony kwadrat. Oznacza on, że Twój serwer licencji jest aktywny. Poniżej widoczne będzie zestawienie dostępnych licencji.
 5. Uruchom program SketchUp. Jeżeli komputer ma dostęp do internetu to V-Ray powinien działać bez problemów.