• BricsCAD

Dobry program do wspomagania projektowania 2D
2829.00
Dobry program do wspomagania projektowania 2D/3D
5535.00
Dobry program do wspomagania projektowania 2D/3D
3936.00

BricsCAD – opis programu

BricsCAD to zaawansowany, a jednocześnie intuicyjny program do projektowania 2D i 3D skierowany głównie do szeroko pojętej branży budowlanej. Atrakcyjna cena i elastyczne opcje licencjonowania sprawiają, że stanowi poważną konkurencję dla popularnego AutoCAD-a.

BricsCAD charakteryzuje się jednocześnie wysoką funkcjonalnością i łatwością obsługi. Program jest kompatybilny z formatem DWG i DXF, dzięki czemu odczytuje pliki zapisane w innych aplikacjach CAD (nie ma więc potrzeby dodatkowego używania konwerterów). Zapewnia wysoki stopień zgodności z zestawem poleceń AutoCAD, AutoLISP, ADS oraz VB. Posiada również wiele przydatnych narzędzi i funkcjonalności, które nie pojawiają się w programie AutoCAD.

Możliwości programu BricsCAD

Aplikacja BricsCAD umożliwia:

  • tworzenie szczegółowych rysunków technicznych 2D, planów i arkuszy;
  • modelowanie 3D (operacje modelowania mają zastosowanie do wszystkich brył ACIS);
  • porównywanie rysunków i brył.

Podczas tworzenia projektów można korzystać z zespolonych wymiarów, dynamicznych narzędzi i edycji odnośników.

Dodatkowym udogodnieniem jest również inteligentny kursor Quad, oferujący bogactwo operacji edycyjnych przy minimalnej liczbie kliknięć oraz szybkie wybieranie najczęściej stosowanych poleceń. Łatwe poruszanie się po rysunkach umożliwia interfejs wstążkowy, widget Patrz Od oraz sprawny i przejrzysty pasek poleceń. Wszelkie informacje na temat obiektów znajdują się w tzw. Eksploratorze rysunku, który pozwala na łatwe ich przenoszenie pomiędzy rysunkami.

Ponadto do programu BricsCAD napisano już ponad 200 różnych nakładek branżowych. Oznacza to, że funkcjonalność aplikacji może być poszerzona o specjalistyczne dodatki z takich dziedzin jak architektura, mechanika, elektryka, instalacje sanitarne i wentylacyjne.

BricsCAD V19 – nowa jakość projektowania

Najnowsza wersja programu BricsCAD V19 jest dostępna w 3 wersjach. Każda z nich bazuje na wersji niższej, dodając jednocześnie kolejne opcje. Różnią się zakresem funkcjonalności, ceną oraz dostępnością dodatków.

  • BricsCAD Classic – podstawowy pakiet obejmujący operacje projektowania 2D;
  • BricsCAD Pro – często wybierana wersja wzbogacona o standardowe modelowanie 3D i obsługę języka Visual Basic;
  • BricsCAD Platinum – najbogatszy pakiet z możliwością zaawansowanego modelowania 3D, rozpoznawania intencji projektowych i wykorzystania komponentów BIM; współpracuje z BricsCAD Metal Sheet – programem służącym do tworzenia arkuszy blachy.

Dla wersji Pro i Platinum dostępny jest BricsCAD Communicator, który pozwala na import i eksport plików 3D pomiędzy głównymi formatami CAD: CATIA, Inventor, Parasolid, STP, IGS, STL.

BricsCAD V19 w pełni obsługuje format DWG 2018, co umożliwia swobodną wymianę danych pomiędzy innymi aplikacjami CAD.

Do najnowszej wersji wprowadzono również wiele udogodnień, takich jak:

  • szybsze wczytywanie obrazów rastrowych;
  • edycja tekstów wymiarowych bezpośrednio na rysunku;
  • równoległe przeprowadzanie obliczeń na wielu rdzeniach procesorowych.

Program BricsCAD jest dostępny do przetestowania w bezpłatnej, ważnej przez 30 dni wersji.

Zachęcamy do zapoznania się z ceną programu BricsCAD i zakupu w naszym sklepie.