Renderer Kray - Zaawansowany render do PRO100

2022-04-06 10:00:00
Program PRO100 + Kray

 

PRO100 to program do projektowania mebli i aranżacji wnętrz.

Renderer Kray to narzędzie do wizualizacji pozwalające uzyskać rzeczywisty efekt.

W zależności od właściwości materiałów światło jest: odbijane, rozpraszane, pochłaniane, załamywane itp.

 

Wynik renderingu jest idealnie realnym odzwierciedleniem tych procesów w wizualizacji wnętrza.


Program do projektowania PRO100.

W PRO100 mamy do czynienia z trzema rodzajami światła:

  • światło słoneczne
  • tło 
  • światło halogenowe

Jest to prosty model bardzo złożonego zjawiska. W tym uproszczonym modelu światło tła nie rzuca cienia, a promień światła, który napotyka obiekt, nie jest już odbijany od jego powierzchni. Z drugiej strony narzędzie renderer Kray oblicza wszystkie zjawiska fizyczne związane z zachowaniem się światła.

wizualizacja mebli i wnętrz


Możemy więc obserwować pełne spektrum zjawisk takich jak miękkie cienie od światła rozproszonego, nieostre odbicia, zniekształcenia w elementach przezroczystych, załamania itp.

Najważniejszym rodzajem światła w Kray'u jest światło tła (otoczenia). Podobnie jak w prawdziwym życiu, bo można je też nazwać "światłem dziennym" - wpadające do pomieszczenia przez okna i oświetlające je w ciągu dnia.

pro100


Siła światła rozproszonego jest "przeniesiona" z PRO100, możemy ją regulować odpowiednim suwakiem w interfejsie renderera.

Wizualizacja jest lepsza, im bardziej projekt jest zbliżony do rzeczywistości.

Warto wspomnieć, że pomieszczenie powinno być oświetlone w taki sam sposób jak w rzeczywistości. Podstawą jest "wpuszczenie światła" do wnętrza pomieszczenia przez okna i/lub drzwi.
Pakiet PRO100 + KRAY
pro100 w niskiej cenie
Współpraca Sketchup z PRO100Program PRO100 nie ma bezpośredniej integracji z programem SketchUp. Jednakże, można wykorzystać format pliku OBJ, który jest obsługiwany przez oba programy. Można wyeksportować projekt z PRO100 jako plik OBJ, a następnie zaimportować go do SketchUp w celu dalszej edycji. Możliwe jest również eksportowanie modeli z SketchUp do formatu OBJ i importowanie ich do PRO100.


https://www.viasoft.pl/blog/pro-100-wspolpraca-ze-sketchup

Autor:Administrator Sklepu