• Rhino 5 Win + Artlantis Render

Pakiet: Rhino 5.0 + Artlantis Render

Liczba stanowisk 1
Okres ważności licencji Bezterminowa
Rodzaj licencji Elektroniczna + klucz USB
System operacyjny Windows
Typ licencji Do użytku komercyjnego lub prywatnego
Zawartość pakietu klucz sprzętowy USB, Licencja na program
Brak towaru
0
Wpisz swój e-mail
Cena dostawy 0
Przesyłka kurierska 0
Przesyłka kurierska 0
W pełni profesjonalny program Rhino 5 do modelowania 3d, który opiera się na geometrii NURBS*.

Rhino
jest łatwy w obsłudze, bardzo precyzyjny i potrafi stworzyć dowolne kształty. Dlatego korzystają z niego dziesiątki tysięcy projektantów, architektów, inżynierów, jubilerów i artystów. Rhino znajduje zastosowanie w niemal wszystkich branżach przemysłu. To program do modelowania 3d o najwyższej jakości za niezwykle niską cenę.
Wystarczy zacząć od rysunku, fotografii, modelu fizycznego lub tylko pomysłu - Rhino dostarczy narzędzi dla precyzyjnego wykonania projektu, by był gotowy do renderingu, animacji, skeczu artystycznego, analizy inżynieryjnej lub produkcji.
Rhino potrafi tworzyć, edytować, analizować, renderować, animować i przetwarzać krzywe, powierzchnie i bryły NURBS, nieograniczone w złożoności, stopniu i rozmiarze. Rhino obsługuje także siatki mesh i chmury punktów.

 
rhino 5 win


Rhino 5
ponadto oferuje:
 • Pełną swobodę modelowania 3d oraz narzędzia dostępne tylko w programach kosztujących 20 do 50 razy więcej. Wykonasz precyzyjnie dowolny model, jaki sobie wyobrazisz.
 • Rewelacyjne narzędzia do łącznia krzywych lub powierzchni z kontrolą ciągłości na nowo powstałym obiekcie.
 • Najwyższą precyzję. Stworzysz dokładnie obiekt o dowolnej wielkości - od owada do samolotu.
 • Dwuwymiarowe (2d) rysunki, wymiarowania, komentarze i ilustracje. Przekształcanie obiektów 3d w szkice 2d.
 • Wygodne zarządzanie projektem. Możesz pracować nad dużym modelem w wieloosobowym zespole.
 • Kompatybilność - obsługę formatów innych programów do projektowania, CAM, renderingu, graficznych itp.
 • Łatwą naprawę plików IGES i meshes.
 • Bezpośrednią obsługę ramion pomiarowych, tabletów, skanerów 3d i drukarek 3d.
 • Software bardzo łatwy w nauce.
 • Prędkość. Nie potrzeba szczególnego sprzętu - możesz pracować nawet na zwykłym notebooku.
 • Niską cenę.
Rhino obsługuje następujące typy plików: 3DM (własny format Rhino), DWG/DXF (AutoCAD 200x, 14, 13 i 12), SAT (ACIS, tylko eksport), DGN, FBX, X_T (Parasolid, tylko eksport), 3DS, LWO, STL, SLC, OBJ, AI, RIB, POV, UDO, VRML, BMP, TGA, CSV (eksport właściwości i hydrostatyki), nieskompresowany TIFF, STEP, VDA, GHS, GTS, KML, PLY, SketchUP, SolidWorks, IGES (Alias, Ashlar Vellum, AutoFORM, AutoShip, Breault, CADCEUS, CAMSoft, CATIA, Cosmos, Delcam, EdgeCAM, FastSurf, FastSHIP, Integrity Ware, IronCAD, LUSAS, Maya, MAX 3.0, MasterCAM, ME30, Mechanical Desktop, Microstation, NuGraf, OptiCAD, Pro/E, SDRC I-DEAS, Softimage, Solid Edge, SolidWorks, SUM3D, SURFCAM, TeKSoft, Unigraphics), NASA GridTool, Yamaha ESPRi, Tebis. 
Wykaz nowych funkcji w Rhino v. 5: www.rhino3d.com/5/newfeatures.htm


Wymagania systemowe:
 • Windows: XP Pro SP3 (32-bit), XP Home SP2 (32-bit), Vista, 7, 8 
 • Rhino 5 dla Windows zawiera obie wersje instalacyjne dla systemów 32- i 64-bitowych.
 • Rhino 5 nie działa na systemach Windows NT, 95, 98, ME, or 2000
 • Brak wsparcia dla 64-bit Windows XP
Wymagania sprzętowe:
 • Rekomendowany procesor Dual lub Quad Core 64-bit
 • 600 MB wolnego miejsca na dysku
 • Napęd DVD lub połączenie z internetem
 • 1 GB pamięci RAM. Rekomendowane8GB lub więcej
 • Karta graficzna OpenGL. Rekomendowane.
 • Informacje dodatkowe:
Rhino nie uruchomi się na systemie MacOS z Bootcamp.
Brak wsparcia dla maszyn wirtualnych na MacOS np. VMWare, Parallels.Artlantis Render
to niezależny silnik renderujący oferujący szybkie, łatwe i niezawodne renderowanie obrazów.
Interfejs

Artlantis może być teraz wyświetlany w jednym oknie i na pełnym ekranie zarówno na komputerach PC, jak i komputerach typu Mac.
Podgląd oświetlenia w czasie rzeczywistym
Podgląd w czasie rzeczywistym jest jedną z najważniejszych cech programu Artlantis. Niezależnie od tego, jakie zmiany zostaną dokonane w ustawieniach materiałów, świateł, otoczenia itd., podgląd jest natychmiast automatycznie aktualizowany.
Zarządzanie kadrami
Program oferuje swobodę w kreowaniu, zapisywaniu i zarządzaniu punktami umiejscowienia kamery. Każdy z nich umożliwia stworzenie realnego studium sceny poprzez dostosowanie daty, zmianę źródła światła, obiektywu kamery, dodanie tła. Edytuj i zapisuj kombinacje parametrów, które są dla Ciebie przydatne, na liście kadrów z lewej strony okna programu. 
Intuicyjny pasek narzędzi 
Teraz wszystkie narzędzia zgrupowane są na górze ekranu w ramach pięciu paneli: Shaders, Lights, Heliodons, Objects oraz Perspectives. Przejrzysty pasek narzędzi został zaprojektowany tak, aby umożliwić dostęp do jak największej ilości funkcji za pomocą minimalnej liczby kliknięć. Dzięki temu możliwe jest dostosowywanie ustawień oraz ulepszanie sceny i jednoczesne obserwowanie zmian na oknie podglądu.
Widok 2D
Rysowanie zakrzywionych ścieżek kamery, ustawianie wysokości obiektu… - niektóre zadania trudno jest wykonać w widoku 3D, dlatego też Artlantis umożliwia Ci pracę także na dwuwymiarowym widoku modelu.
Widokówki (Postcards)
Spędzasz mnóstwo czasu na tworzeniu i dostosowywaniu materiałów dla każdego projektu. Widokówki to rozwiązanie, które pozwala na zapisywanie ustawień materiałów i wczytywanie ich w dowolnym momencie, nawet dla innych projektów. Po prostu wybierz z panelu, z której widokówki chcesz wczytać materiał i przeciągnij go na wybraną powierzchnię. 
Biblioteka obiektów i materiałów
Artlantis 6 zawiera bibliotekę ponad 400 obiektów i materiałów, których możesz użyć do wzbogacenia swojej sceny.
Organizacja biblioteki 
Katalog obiektów jest zorganizowany w kategorie reprezentowane przez ikony i subkategorie, określane przez nazwy. Taka struktura umożliwa łatwe odnalezienie elementów w bibliotece i dodawanie własnych obiektów w zorganizowany sposób do istniejących lub tworzonych przez użytkownika kategorii. Okno katalogu może być również wyświetlone na pełnym ekranie drugiego monitora, co sprawia, że praca z biblioteką jest jeszcze łatwiejsza.
Shadery
Artlantis 5 sprawia, że używanie shaderów jest szybkie i łatwe. Załaduj wszystkie atrybuty danego shadera, takie jak odcień, zabarwienie, odbicia lustrzane, błyszczenie, efekt rozmycia, skala i orientacja deseni itp., do wybranego materiału poprzez przeciągnięcie odpowiedniej pozycji z folderu na wybraną powierzchnię w scenie.
Mapowanie tekstury
Teraz możesz używać własnych materiałów jako tekstur. Zaimportuj obrazy poprzez proste przeciągnięcie ich z folderu, a następnie sklonuj je w poziomie/w pionie, aby pokryć zaznaczoną powierzchnię.
artlantis render
3D People

Artlantis Render oferuje bibliotekę statycznych postaci stworzonych we współpracy z AXYZ Design, które można modyfikować według swoich potrzeb. Tak jak inne obiekty, również postacie umieszczane są w modelu poprzez proste przeciągnięcie z katalogu.
Billboards
Dodawaj do sceny specjalne dwuwymiarowe obrazy, zwane w Artlantis Billboard, które zawsze będą zwrócone w stronę kamery.
Rośliny 3D
Artlantis oferuje bogatą kolekcję roślin stworzonych we współpracy z VB Visual oraz Bionatics. Obiekty roślinne posiadają pewne zmienne cechy umożliwiające m.in. automatyczne dostosowywanie zabarwienia i gęstości liści według wybranej przez użytkownika daty. 
Sklep z obiektami

Program oferuje dostęp z poziomu aplikacji do Artlantis Store umożliwiającego zakup dodatkowych obiektów i shaderów. Użytkownik może wybierać spośród ponad 5000 elementów.
Wtyczki i kompatybilność
Artlantis to połączenie najbardziej zaawansowanych funkcji realistycznej symulacji obiektów i oświetlenia dla każdego projektu 3d. Artlantis współpracuje z programami takimi jak: ArchiCAD, Revit, SketchUp, Vectorworks czy Arc+. Bezproblemową współpracę z wiodącymi programami CAD umożliwia import plików DWX, OBJ i FBX oraz wtyczki dla formatów DXF, DWG i 3DS.
Funkcja „Use reference file” umożliwia użytkownikowi na uaktualnianie projektu bez utraty informacji wprowadzonych uprzednio w programie Artlatis.
Oświetlenie
Od słabych promieni świtu do oślepiającego światła w południe, od tajemniczego półmroku krypty po odbijający się w wodzie blask słońca – Artlantis oferuje Ci wszystkie rodzaje źródeł światła (spotlight, żarówka, słońce, niebo) oraz efektów optycznych (atmosfera, naświetlenie, rozszczepienie, halo), które potrzebujesz, aby Twoje wizualizacje były jak najbardziej realistyczne.
Heliodony
Zapomnij o generowaniu światła naturalnego za pomocą skomplikowanej kombinacji źródeł światła sztucznego. Wykorzystanie narzędzia Heliodon pozwala na oszczędność czasu i uzyskanie realistycznego wyniku. Opcja ta pozwala na symulację oświetlenia słonecznego i światła nieba, automatycznie oblicza również rozproszenie promieniowania i kolorowe odbicia opierając się na podanej dacie, godzinie i szerokości geograficznej. W Artlantis znajdziesz także model „fizycznego nieba”, ze słońcem, księżycem, gwiazdami i różnorodnymi rodzajami chmur.
Świecące materiały
Materiały Neon Shaders pozwalają ma symulowanie różnych zjawisk fizycznych, których źródłem są świecące powierzchnie (odbicia, przenikanie światła przez powierzchnię itd.). 
Tło HDRI 
Wykorzystanie obrazu HDR zapewnia sferyczne tło dla każdego ujęcia kamery oraz ogólne oświetlenie sceny, włączając w to cienie i pełne odbicia. Sprawia to, że obrazy HDR to przydatne narzędzie również w scenach zawierających odbijające powierzchnie. Z uwagi na specjalny kanał oświetlenia zawarty w obrazach HDR, uzyskane renderingi będą bardzo realistyczne. 
Perspektywy

Kiedy już stworzysz, oteksturujesz i oświetlisz daną scenę 3D, przychodzi pora na pokazanie jej z jak najlepszego ujęcia. Artlantis umożliwia Ci wybór spomiędzy wielu pozycji kamery, kątów obiektywu, perspektyw czy rodzajów tła, abyś mógł zaprezentować wszystkie aspekty swojego projektu. 
Wizualizacje modelu w rzeczywistym otoczeniu
Nie musisz się teraz ubiegać do oprogramowania do obróbki graficznej, aby utworzyć wizualizację obiektu w jego rzeczywistym otoczeniu np. dla celów uzyskania odpowiednich pozwoleń. Z programem Artlantis możesz zintegrować swój trójwymiarowy model z fotografią za pomocą kilku kliknięć myszką.
Minimalne wymagania systemowo-sprzętowe
Procesor: Intel® i3 4Core 2GHz
RAM: 8GB
System : Mac OS X 10.6.8, Windows 7 (64 bits)
Karta graficzna: 1 GB*, OpenGL
Minimalna rozdzielczość: 1280 x 800
Dostęp do Internetu
*Graphic chipset nie jest wspierany
Rekomendowane wymagania systemowo-sprzętowe
Procesor: Intel® Core i7, 4+ Core
RAM: 16 GB
System : Mac OS X 10.8, 10.9, Windows 7 lub 8 (64 bit)
Karta graficzna: 2 GB*, OpenGL
Minimalna rozdzielczość: 1920 x 1080
Dostęp do Internetu
*Graphic chipset nie jest wspierany

 • Sprawdź również: